კერძოდ, GCAP-მა Lion Finance Group-დან (ყოფილი Bank of Georgia Group PLC/BOGG) ₾122.2 მლნ მიიღო, რაც მოიცავს როგორც რეგულარულ ფულად დივიდენდებს (₾72.2 მლნ), ასევე GCAP-ის მონაწილეობას მათი აქციების გამოსყიდვაში (₾50 მლნ).გარდა ამისა კომპანიამ დამატებით, ₾22.6 მლნ მიიღო ერთჯერადი დივიდენდის სახით Lion Finance Group-ისგან, რაც მათ აქციების გამოსყიდვის პროგრამაში GCAP-ის მონაწილეობას  წარმოადგენს. შედეგად 2024 წლის 31 დეკემბრის მდგომარეობით GCAP-ის წილი Lion Finance Group-ში დროებით, 19.23%-მდე შემცირდა (2023 წლის 31 დეკემბერი: 19.71%). თუმცა, GCAP-ის CEO-ს ირაკლი გილაურის განცხადებით, GCAP-ის მიზნობრივი საკონტროლო წილი BOGG-ში უცვლელად კვლავ 19.5%-ია.გარდა ამისა, GCAP-მა ₾25.4 მლნ-ის დივიდენდი მიიღო სადაზღვევო ბიზნესებიდან, ₾10 მლნ საცალო ვაჭრობიდან (აფთიაქები), ₾21.5 მლნ განახლებადი ენერგიიდან და სხვა ბიზნესებიდან.გილაურის განცხადებით, 2025 წლის პერსპექტივაში, ჯგუფის პორტფელური კომპანიებიდან ₾180 მლნ-ზე მეტი რეგულარული დივიდენდის მიღებას ელიან.საერთო ჯამში GCAP-მა ₾202 მლნ დივიდენდი მიიღო, -14.5% y.y, მ.შ ₾179 მლნ რეგულარული (-0.4% y.y), ხოლო ₾23 მლნ ერთჯერადი (-59.7% y.y).
sCoolApp-ში საჩუქრების კამპანია დაიწყო
მოსწავლეები, რომლებსაც ჯერ არ აქვთ sCoolApp, აპლიკაციაში დარეგისტრირდებიან, საჩუქრად sCool Card-ზე 5 ლარს მიიღებენ. ამისათვის კი მხოლოდ homepage-ზე "საჩუქრის მიღების" ღილაკის დაჭერაა საჭირო. sCoolApp-ის გააქტიურებას მშობლები მობილბანკიდან, სულ რამდენიმე წუთში შეძლებენ. აპლიკაციაში ბავშვები მათზე მორგებულ ფუნქციონალს, ფინანსური განათლების მიღების შესაძლებლობას და უამრავ შეთავაზებას მიიღებენ. დამატებით, რეგისტრაციის შემდეგ თითოეული მოსწავლე მოწვევის კოდს მიიღებს, რომლის მეგობრებთან გაზიარების და მათი აპლიკაციაში შემოერთების შემდეგ, ორივე ბავშვი sCool Card-ის ანგარიშზე 5-5 ლარით დასაჩუქრდება. ყოველ კვირა მოსწავლეებს მაქსიმუმ 10 ბავშვის მოწვევის შესაძლებლობა ექნებათ. დამატებით გაწევრიანების შემთხვევაში მხოლოდ მოწვეული ბავშვები დასაჩუქრდებიან, შემდეგი კვირიდან კი ათვლა თავიდან დაიწყება. BOG sCoolApp - პირველი  და ერთადერთი აპლიკაცია მოსწავლეებისთვის, რომელიც მთლიანად მათ ინტერესებსა და საჭიროებებზეა მორგებული. ბანკის ყველაზე პატარა მომხმარებლები იმ ციფრული არხებით, რომლითაც საკმაოდ აქტიურად სარგებლობენ, ახლა უკვე თავად მართავენ sCool Card ანგარიშებს  და ასრულებენ  სხვადასხვა ტიპის ოპერაციებს , იქნება ეს თანხის მოთხოვნა, ბალანსის შევსება თუ სხვ.sCoolApp მშობლების კომფორტისთვისაა შექმნილი - აპლიკაციით ზრდასრულები მარტივად აჩვევენ ბავშვებს ფინანსური გადაწყვეტილების მიღებას. გარდა ამისა მარტივად აკონტროლებენ ხარჯებს და უამრავ ბენეფიტს აძლევენ ბავშვს. ბავშვი დამოუკიდებელი ცხოვრების პირველ ნაბიჯებს დგამს sCoolApp-ში, ყველაზე ფერადი პერსონაჟებით სავსე "სხვა სამყაროს" თამაშს ეცნობა, გოჭი ყულაბით სწავლობს დაგროვების პრინციპებს და სწორედ sCool Card-ით იღებს  ყველა განსაკუთრებულ ფასდაკლებას თუ ქეშბექს.