,,სარფის" საბაჟო გამშვები პუნქტის მებაჟე ოფიცრებმა, ეჭვის საფუძველზე, უცხო ქვეყნის მოქალაქის, როგორც ფიზიკური, ასევე ხელბარგის დეტალური დათვალიერების შედეგად,  საერთო ჯამში, 979 აბი  ნარკოტიკული საშუალება ,,მდმა" და ფსიქოტროპული ნივთიერების (,,პრეგაბალინი") შემცველი 47 კაფსული მედიკამენტი გამოავლინეს.სამართალდამრღვევ მოქალაქეს, 2 შეფუთვად დაფასოებული აკრძალული საშუალებები სხეულის სხვადასხვა ადგილას მალულად ჰქონდა განთავსებული.საქმის მასალები შემდგომი რეაგირების მიზნით, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამის სამსახურს გადაეცა.
ტურისტების დანახარჯები იზრდება, თუმცა ვიზიტზე საშუალო ხარჯი 2 187 ლარა...
აღნიშნული რაოდენობიდან საერთაშორისო ვიზიტორების მიერ განხორციელებული ვიზიტების რაოდენობამ 6.9 მილიონი შეადგინა, რაც 6.2%-ით მეტია 2024 წლის მაჩვენებელზე.2025 წელს საერთაშორისო ვიზიტორების რაოდენობამ 5.8 მილიონს მიაღწია, რაც 7%-ით მეტია წინა წლის მაჩვენებელზე.საანგარიშო პერიოდში, საერთაშორისო ვიზიტორების მიერ განხორციელდა 5.5 მილიონი ტურისტული ტიპის ვიზიტი, რაც 8.4%-ით მეტია წინა წლის მაჩვენებელზე. საერთაშორისო ვიზიტორების 80.6% მხოლოდ ტურისტები იყვნენ, მხოლოდ ექსკურსანტების წილმა 15.4% შეადგინა, ხოლო ვიზიტორების 3.9% იყო როგორც ტურისტი, ასევე ექსკურსანტი.2025 წელს ვიზიტორების ყველაზე დიდი რაოდენობა, 1.3 მილიონი, დაფიქსირდა რუსეთის ფედერაციიდან, რაც ვიზიტორების ჯამური რაოდენობის 23.2%-ს შეადგენს. მეორე ადგილზეა თურქეთი 16.9%-იანი წილით, ხოლო მესამეზე - სომხეთი 11.9%-იანი წილით. შესაბამისად, ვიზიტების ყველაზე დიდი რაოდენობა განხორციელდა: რუსეთის ფედერაციის (1.6 მილიონი) თურქეთისა (1.2 მილიონი) სომხეთის (0.9 მილიონი) მოქალაქეების მიერ ვიზიტორების უმრავლესობა, 46.4%, მიეკუთვნებოდა 31-50 წლამდე ასაკობრივ კატეგორიას, ქალების რაოდენობა კი მთლიანი ვიზიტორების რაოდენობის 43%-ს შეადგენდა.2025 წელს ყველაზე მეტი ვიზიტი, 50.3%, განხორციელდა დასვენების, გართობისა და რეკრეაციის მიზნით.ვიზიტების უმრავლესობა განხორციელდა თბილისსა და აჭარის ა/რ-ში, შესაბამისად, 3.8 მილიონი და 2.7 მილიონი ვიზიტი.საქსტატის მონაცემებით, 2025 წელს განხორციელებული ვიზიტებისას გათეული ღამეების საშუალო რაოდენობამ 5.6 ღამე შეადგინა, რაც წინა წლის მაჩვენებელზე (5.5 ღამე) 1.6%-ით მეტია. განხორციელებული ვიზიტების 78.4% წარმოადგენდა განმეორებითი ხასიათის ვიზიტს. 2025 წელს განხორციელებული ვიზიტებისას გაწეული ხარჯები 15 მილიარდ ლარს გაუტოლდა, რაც 5.1%-ით მეტია წინა წლის მაჩვენებელზე. ვიზიტზე საშუალო ხარჯი 2024 წელთან შედარებით 1.1%-ით შემცირდა და 2 187.3 ლარი შეადგინა.